Greg Baxter, Lotnisko w Monachium

Amerykanin mieszkający w Londynie odbiera telefon. Niemiecka policja informuje go o śmierci siostry. Miriam zmarła z zagłodzenia. Trzy tygodnie później bohater, jego starzejący się ojciec i amerykańska urzędniczka konsularna znajdują się na spowitym mgłą lotnisku w Monachium, skąd trumna z ciałem Miriam ma zostać przewieziona do Stanów. Opóźnienie w podróży wywołuje lawinę wspomnień i pytań o przyczynę tej niespodziewanej i, wydawać by się mogło, osobliwej śmierci.

Lotnisko w Monachium to przejmująca opowieść o samotności. Wciągająca, śmiała i hipnotyczna lektura – dzieło jednego z najbardziej utalentowanych współczesnych pisarzy amerykańskich.

„Kryminalne śledztwo mówiące o tym, co oznacza w dzisiejszych czasach bycie mężczyzną i bycie człowiekiem”. „Times Literary Supplement”

„Opowieść o czasach, w których żyjemy, o naturze konsumpcji oraz o prześladujących nas lękach, które odseparowują nas od samych siebie i innych…”. „Irish Times”

Lotnisko w Monachium to świetnie napisana, przesiąknięta melancholią opowieść o utracie. Baxter umiejętnie kreuje niepokojącą, klaustrofobiczną atmosferę zwyczajnego szaleństwa. Sięgnijcie po jego książkę, jeśli kochacie outsiderów”. Krzysztof Cieślik, recenzent „Polityki”


 
O książce:
Fragmenty
Recenzja